Τετάρτη 6 Ιουλίου 2016

prognostika euro simera

Πορτογαλία - Ουαλία: Δεν περνάνε εύκολα οι Πορτογάλοι

πορτογαλια - ουαλιαΤο πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών σήμερα, με το δεύτερο ζευγάρι Γερμανίας – Γαλλίας να ακολουθεί αύριο.

Η Πορτογαλία τώρα έφτασε εδώ βγάζοντας εκτός συνέχειας την Πολωνία στα πέναλτι μιας και η κανονική διάρκεια αλλά και η παράταση έμεινε στο 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Καλύτεροι οι Πορτογάλοι έμειναν πίσω μόλις στο 2΄ με γκολ του Λεβαντόφσκι αλλά ισοφάρισαν στο 33΄ με τον Σάντσες, χάνοντας έπειτα πολλές ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματα.

PROGNOSTIKA STOIXIMATOS

Από την άλλη η έκπληξη του τουρνουά Ουαλία πέταξε έξω ακόμα μια ομάδα και μάλιστα το δυνατό Βέλγιο κερδίζοντας 3-1.

Έμειναν πίσω στο 13΄ οι Ουαλοί αλλά δεν κώλωσαν ανέβασαν απόδοση ισοφαρίζοντας στο 31΄ με τον Γουίλιαμς.

Στο δεύτερο μέρος έδωσαν χώρο στο Βέλγιο και χτύπησαν έξυπνα με αντεπιθέσεις σημειώνοντας 2 ακόμα τέρματα στέλνοντας τους Ουαλούς στα ουράνια.

Ψυχολογία στον ουρανό, και καλή ομάδα, δύσκολα θα περάσουν οι Πορτογάλοι.

Θα λείπει για τους Πορτογάλους ο Καρβάλιο, και για τους Ουαλούς οι Ντέιβις, και Ράμσεϊ με τον δεύτερο να είναι και η ποιο σημαντική απώλεια.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Draw H.T (1.87) στον STOIXIMAN.GR

ΠΡΟΤΑΣΗ: Gareth Bale goal (2.90) στην SPORTINGBET.GR